Gå til hovedindhold

Ny liste over fysioterapeuter på Scleroseforeningens hjemmeside

29. februar 2016
Kort fortalt
Nu kan du finde en liste over fysioterapeuter med forstand på sclerose på Scleroseforeningens hjemmeside
Thumbnail Skal du i behandling hos en fysioterapeut? Vil du være sikker på at din fysioterapeut har forstand på sclerose? Nu kan du se en liste over fysioterapeuter med særlig viden om sclerose på foreningens hjemmeside. Fysioterapeuterne på listen har alle deltaget i et kursus om fysioterapi til sclerosepatienter på Sclerosehospitalet i Haslev.Kurset tilbydes løbende i et samarbejde mellem Danske Fysioterapeuter og Sclerosehospitalerne. Listen opdateres efter hvert afholdt kursus og vil derfor blive udvidet med tiden.Se listen her
Der er ingen kommentar endnu

Tilføj kommentar

Dit navn

Ren tekst

  • Ingen HTML-tags tilladt.
  • Linjer og afsnit ombrydes automatisk.
  • Web- og e-mail-adresser omdannes automatisk til links.
Vær opmærksom på at din kommentar er offentlig.