Støt os i kampen
for et bedre liv

I kampen mod sclerose, udgør offentlig støtte kun 4% af vores indtægter. Din donation er afgørende!
DKK
I kampen mod sclerose, udgør offentlig støtte kun 4% af vores indtægter. Din donation er afgørende!
DKK
Støt os
Gratis ferieophold med børn i Dronningens Ferieby
d. 15 juni 2011

Medlemmer med sclerose, som er alene med et eller flere børn op til 18 år, kan søge om opholdet

Scleroseforeningen har via en donation fra Arbejdsmarkedets Feriefond fået mulighed for at invitere nogle af vores medlemmer med sclerose, som er enlige forsørgere samt deres børn på en uges ferieophold i Dronningens Ferieby, hvor familien gratis får stillet et feriehus til rådighed.

Tilbuddet gælder fortrinsvis familier, hvor det ikke er skolesøgende børn, idet vi denne gang afholder arrangementet i uge 36 (3.-10. september 2011), men det udelukker dog ikke, at man kan tage børn med i skolealderen, hvis de har mulighed for at holder fri med mor eller far i den omtalte uge.

Klik her og læs mere om, hvordan du søger

Tilføj kommentar

Vær opmærksom på at din kommentar er offentlig.
Scleroseforeningen bruger et spam-filter på vores kommentarfelt for at sikre os imod misbrug. Du kan læse mere om filteret her: Mollom privacy policy