Gå til hovedindhold

Gratis ferieophold med børn i Dronningens Ferieby

15. juni 2011
Kort fortalt
Medlemmer med sclerose, som er alene med et eller flere børn op til 18 år, kan søge om opholdet

Scleroseforeningen har via en donation fra Arbejdsmarkedets Feriefond fået mulighed for at invitere nogle af vores medlemmer med sclerose, som er enlige forsørgere samt deres børn på en uges ferieophold i Dronningens Ferieby, hvor familien gratis får stillet et feriehus til rådighed.

Tilbuddet gælder fortrinsvis familier, hvor det ikke er skolesøgende børn, idet vi denne gang afholder arrangementet i uge 36 (3.-10. september 2011), men det udelukker dog ikke, at man kan tage børn med i skolealderen, hvis de har mulighed for at holder fri med mor eller far i den omtalte uge.

Klik her og læs mere om, hvordan du søger

Der er ingen kommentar endnu

Tilføj kommentar

Dit navn

Ren tekst

  • Ingen HTML-tags tilladt.
  • Linjer og afsnit ombrydes automatisk.
  • Web- og e-mail-adresser omdannes automatisk til links.
Vær opmærksom på at din kommentar er offentlig.