Gå til hovedindhold

Dialog i Ringsted

4. oktober 2011
Kort fortalt
På mandag den 10. går Mette Bryde Lind igen i dialog med medlemmerne. Denne gang i Ringsted.

"Det har været utroligt inspirerende at komme rundt i landet og høre, hvordan det er at leve med sclerose," siger Scleroseforeningens direktør Mette Bryde Lind. Hun er i gang med en turne, hvor hun holder 10 møder med foreningens medlemmer.

"9 ud af 10 danskere med sclerose er medlem af Scleroseforeningen, og vores indsats er meget afgørende for medlemmer. Hvad enten det gælder rådgivning, information om sygdommen eller anden form form for patientstøtte. Derfor er det også vigtigt, at vi i foreningen hele tiden har en klar fornemmelse af, hvad der rører sig i medlemskredsen og hvilke ønsker, der er til os," siger Mette Bryde Lind.

På mandag den 10. oktober kl. 19 går hun igen i dialog med medlemmerne. Det sker ved et møde i Kongrescentret i Ringsted. Tilmelding kan ske til mpe@scleroseforeningen.dk

Der er ingen kommentar endnu

Tilføj kommentar

Dit navn

Ren tekst

  • Ingen HTML-tags tilladt.
  • Linjer og afsnit ombrydes automatisk.
  • Web- og e-mail-adresser omdannes automatisk til links.
Vær opmærksom på at din kommentar er offentlig.