Gå til hovedindhold

Disse hold er klar til You Go Girl

Kort fortalt

Du kan nu tilmelde dig de seje hold som stiller klar til start den 1. maj. Tryk på fold-ud-menuen nedenfor og find det hold, som du gerne vil være en del af. 

Sidste frist for tilmelding er mandag den 22. april.

Når du har tilmeldt dig et hold, vil du modtage en bekræftelse per mail. Senest 3 uger før den 1. maj vil du modtage mere information fra os med praktiske informationer.

    Alle hold til You Go Girl

  • Jylland
    1. Team Aalborg (Aalborg)
    2. VKJ (Aarhus)
    3. Team Thomsen (Aarhus C)
    4. Torsdagsklubben (Aarhus)
    5. Ruths Powerfitness (Bindslev)
    6. Team Rose (Brande)
    7. Yalla Bena (Egypten)
    8. Midtjysk Efterskole (Ejstrupholm)
    9. Anette og tøserne (Esbjerg)
    10. En verden uden MS (Esbjerg)
    11. Esbjerg imod Ms (Esbjerg)
    12. Team Skouboe (Esbjerg)
    13. Vib (Farsø)
    14. Fjellerup - byen ved skov og strand (Fjellerup)
    15. Sanaz & Irene - You Go girl - dream team (Fredericia)
    16. Fordi vi elsker Jeanette (Haderup)
    17. En tur rundt om “Blochen” (Hasselager)
    18. Havfolket (Hirtshals)
    19. Kaffe pigerne (Holstebro)
    20. 16000 skridt i og omkring Jelling (Jelling)
    21. Juelsminde (Juelsminde)
    22. Team Ritter (Nykøbing Mors)
    23. Team Kvickly Odder - Samsø (Odder)
    24. Egmont (Odder)
    25. Spasserbenene (Randers)
    26. FysioDanmark Randers (Randers)
    27. Team Easy On (Rebild)
    28. Team Rødding (Rødding)
    29. Hvinningdal- pigerne (Silkeborg)
    30. You Go Girl Struer (Struer)
    31. Team Sydals (Sydals)
    32. You-go-Girl Sønderborg (Sønderborg)
    33. Team Hammel (Thorsø)
    34. Tørring (Tørring)
    35. You Go Girl - Vejen (Vejen)
    36. Annette S Vejle (Vejle)
    37. Team Mamma (Vejle Ø)
    38. SCLEROSE SUCKS (Viborg)
    39. You Go Ulfborg (Ulfborg)
  • Sjælland
    1. Attack tøserne (Albertslund)
    2. PBV Allstars (Birkerød)
    3. Vallentin og venner Brøndby (Brøndby)
    4. Otometrics (Brøndby Strand)
    5. Lailasilkes Dream Team (Frederikssund)
    6. Mutti’s hold (Frederikssund)
    7. Karisefonden (Haslev)
    8. De sejeste mod MS (Havdrup)
    9. Team Hartvich (Herlev)
    10. Heidi's sclerose team (Hillerød)
    11. You go Girl Holbæk (Holbæk)
    12. Walking familie (Hvidovre)
    13. Familien wagner kysser sclerose farvel (Hvidovre)
    14. Guld pigerne (Hvidovre)
    15. Girls Lion (Høng)
    16. Team Helle (Høng)
    17. Campingtøserme (Ishøj)
    18. Karise Efterskole (Karise)
    19. Wulff (Korsør)
    20. Team Lykke (Køge) 
    21. Walk together (Nakskov)
    22. Team Helle (Næstved)
    23. Winther (Ringsted)
    24. Louises You Go Girl (Roskilde)
    25. You Go Girl - Roskilde - Gå for livet (Roskilde)
    26. De kønne piger (Skovlunde)
    27. Asta går mod Sclerosen (Snekkersten)
    28. Steens piger (Slangerup)
    29. Team Faith (Taastrup)
    30. Black Classics (Virum)
    31. The Crazy Family (Vordingborg)
    32. Tangent Fr. sund (Frederikssund
    33. For fremtiden (Vanløse)
    34. You Go Girl (Birkerød)
    35. Et håb for et liv uden sclerose (Slangerup)
    36. Team Tune (Tune)
    37. For en verden uden sclerose <3 (Roskilde)
  • København
    1. Team Anja (Frederiksberg)
    2. Ellie og Mikkels walk (Kbh K)
    3. Team Jytte (Kbh K)
    4. Go Jensen (Kbh V)
    5. Team Lonni (Kbh V)
    6. MSOFIED (Kbh N)
    7. YOU GO SISTERS (Kbh S)
    8. Team Julle (Kbh Ø)
    9. De Sejeste (Valby)
    10. Team damhusengen/søen (Vanløse)
  • Fyn

    Tilmeld dig et hold nær dig her 

      1. Team Fly Girl (Aarup)
      2. FitForWalking (Assens)
      3. nef Fonden (Kerteminde)
      4. Team Norup (Odense)
      5. Go Happy (Odense M)
      6. kaffe pigerne (Odense M)
      7. Kærlighed (Nyborg)
      8. Team Skibhus (Odense C)
      9. Team Tåsinge (Svendborg)
      10. Nilles unoder (Gudbjerg)
      11. Gåpåmod (Svendborg)
      12. Bindesbøllerne (Mesinge)
      13. Vandrepigerne (Odense NV)
    • Øerne
      1. Anja’s Dream team (Nexø)
      2. Najsø Snajlana (Nexø)